Pěkné svátky a vše nejlepší do roku 2021. Komanche

Dny vítězství v Petrohradu..nejenom.. a vůbec, jezdíte do Ruska? Co na Ural, Перевал Дятлова?

Plánujete nějakou expedici, nebo si chcete jen tak jít pojezdit ? Dejte vědět ostatním !
Pravidla fóra
Bez reklam

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург
Věk: 102
Stav: Offline

Re: Dny vítězství v Petrohradu..nejenom.. a vůbec, jezdíte do Ruska? Co na Ural, Перевал Дятлова?

Příspěvek od Karlos » Út 08.12.2020, 0:13

no chtej z toho udelat dozorovanej park jako monrepo ......
kery taky voplotili
)))

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

hafest
Diskuzní Guru
Auto: M461

Re: Dny vítězství v Petrohradu..nejenom.. a vůbec, jezdíte do Ruska? Co na Ural, Перевал Дятлова?

Příspěvek od hafest » Po 21.12.2020, 11:11

Včera jsem probíral zálohované fotky a našel soubor, který jsem napsal již loni, ale nestihnul odeslat. Pro všechny , co se nemohou dočkat až zase bude možné volně "dýchat", sem pošlu připomínku z lepších časů s přáním hodně zdraví a ať se zase budeme moct někam podívat a tím nemyslím jen rusko.
Už je to přes měsíc, co jsem slíbil dokončit report z naší cesty po Petrohradě ze dne 16.6.2019. Celou dobu mne bombardují čtenářky s dotazy: „A byli jste vůbec na té Auroře? A jak to tam vypadá?“ Přeci jen je Aurora symbolem Petrohradu! No dnes přišel čas ukojit jejich dotazy. Ano, byli jsme na a dokonce i uvnitř Aurory! Ti co by se těšili na naleštěný parní stroj, stísněné místnosti posádek a pod, budou ale částečně zklamáni. Zvenku sice Aurora vypadá jako jediný exemplář zachovaného predreaghnoutu, ale z dále uvedených důvodů tomu je pouze částečně. V každém případě po vystátí fronty, vedle níž harmonikář v námořnickém vyhrává a pozpěvuje stále stejné 2 námořnické písně- Ó jak stylové :-), projdete přes ochranku a rámy, ukážete tašku jako vždy a případně si uložíte věci do skříněk u vstupu. Mimochodem, to je velká inovace, protože před 10ti lety prý byli u vchodu jen kadeti z námořní školy poblíž a ti na palubu nikoho s taškou nepustili. Kolega to prý tehdy řešil tak, že si koupil u babušky oproti matrjošku a babuška jim věci pohlídala, než se vrátili. Kadeti i nyní vykonávají na Auroře dozor, ale jen na palubě. Jsou na první pohled takoví strozí a nepřístupní, ale když jsem se jednoho z nich zeptal, skolka milimjetrov eta půška(dělo), následovala téměř okamžitá odpověď i s náznakem úsměvu. Jak už jsem tu psal, původně měli Auroru na starosti kadeti z kadetky, která byla hned na nábřeží, kde Aurora kotví. Podle toho kadeta, co jsem ho zpovídal, je to už „jen“ chemické učiliště. Což kostatoval trošku s pohrdlivým úšklebkem. :( Nicméně i nadále tato budova vypovídá o své námořní historii. Ať již je to námořní mina před vchodem, nebo detailistovi napoví observatoř ve věžičce budovy, kde jak jsem hádal, si kadeti mohli procvičovat práci se sextantem. :-) Ono by to šlo určitě i z nábřeží, ale zkusme trochu popustit fantazii. V podpalubí se v každém případě seznámíte s historií plavidla od jejího postavení, přes osudnou bitvu u Cušimy, opravy , pak sloužila jako školní loď a operovala na baltu, výstřel v říjnové revoluci-ta se ale konala pro ostatní svět až v listopadu a tím totálně zmátla světové reakcionáře, pak byla opět jako školní loď, pak byla další světová válka a i když se to nezdá, byla tato loď opět důležitá. Potopená, ale její výzbroj posloužila při obraně Leningradu a asi posloužila dobře, když speciálně pro její Baterii A –což bylo aurořiných 9 kanonů ráže 75mm, vymontovaných z lodě a umístěných na souš, vybudovali po válce památník. Uvnitř je dost exponátů, asi se nedá zapomenout na fotku, když Aurora vyplouvala do Asie, tak celá její paluba byla zarovnaná kusy a pytly uhlí a jen tam byly skoro zákopy, kterými se dalo procházet po palubě. Po druhé světové válce bylo přikročeno k opětné opravě. Celou loď rozřezali na kusy a v suchém doku opět sestavili. Jenže aby se vůbec dala loď vyzvednout, museli vybetonovat tu část lodi, která byla pod vodou-byla příliš zničená. Jenže pak by byla příliš těžká, takže co šlo vymontovat a uříznout, to muselo pryč. Také výzbroj, která se po rekonstrukci „vracela“ na loď, nemusela být úplně ta, která tam původně byla. Zkombinovala se z jiných plavidel, i když typově je to nejspíš správně. Zapomeňte na parní stroj s všudypřítomnými olejničkami! Ten skončil ve šrotu. Navíc změnili tvar dna i boků a tak by se ani po opravě dovnitř nevešel. Na detailní pohledy mi zase tolik času nezbývalo, přeci jen, nebyl jsem tam sám a moje kotvička mne stále postrkovala k východu. Chlapi, jestli tam půjdete, vezměte s sebou maximálně synka a svoje nejdražší poloviny pošlete se svojí kreditkou nakupovat . :-) Na druhou stranu nám utíkal čas a v této části města nám ještě zbývalo spousta míst k nahlédnutí. Pokračovali jsme ještě kousek po petrohradském nábřeží směrem na sever a nakonec se nám v jednom zastrčeném obchodě zdařilo zakoupit pohlednice, protože tento sortiment se již pomalu všude stává úzkým profilem, tak jsem to bral jako jedno z takových malých vítězství

oltcitak
Inventář fóra
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW

Příspěvek od oltcitak » Po 21.12.2020, 11:16

Vďaka za zdieľanie, pevne verim(lebo chcem) ze sa tam ešte skôr ako zomriem, pozriem.😁

Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Po 21.12.2020, 20:19

A dojeli ste na Begovou se podivat do zálivu k lachtě?
tam se mi líbí ze všeho nejvíc
park s tím pochozím votryskem...
periferie jsou pro mě daleko zajimavější než centrum :D :D
...ta prdel když sme jeli maršrutkou do petegofu...s jednim co sem se s ním seznamil už na nadraží kde sme schaněli spoj...sme bavili celej autobus... :lol: :lol: to byly časy :cry:

u aurory sem byl snad už 5x, ale dovnitř sem nešel, zato sem pokaždý šáhnul na nos tomu malymu bronzovymu namořničkovi u vchodu do namořní akademie :D
....a kecali sme s rybařema co tam hned vedle chytali ryby
a pak kus dál po nábřeží s jedním maníkem co venčil psa a furt nám vnucoval nějakou kořalku co měl ve flašce vod kokakoly :D

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

hafest
Diskuzní Guru

Příspěvek od hafest » Út 22.12.2020, 10:45

No ty časy, kdy jsme se ženou absolvovali spoustu věcí mimo "mainstream" jsou již asi nenávratně pryč. Ne snad kvůli C19, ale prostě máme rádi pohodlíčko, cukrárnu atd. :-) Jo v tunisu když nás naložil taxík a měl nás odvézt do medíny a hned na první křižovatce to ten zjizvený černoch-fakt černej jak tma , obrátil do protisměru a jel ouplně na druhou stranu, to jsem měl bobky. Pak když nás jeden přívětivý domorodec zval na tržišti domů, že je to jen ve vedlejší uličce a pak nás chtěl okrást, tak to se mi fakt zvýšil tep. :-) A na periferii v kavárně jsme si poručili kafe a kolu, ale ta kavárna byla jen pro místní araby v těch kaftanech a ti vypadali, že ženslkou nikdy neviděli a určitě ne v té kavárně, tak to se zase zvýšil tep tomu klukovi co tam obsluhoval. Tenkrát tam byl ještě "ordnunk" , takže kdyby se nám něco stalo, tak by prý všichni skončili v solných dolech v poušti. Tam prý bylo jedno, jak dlouhý trest dostanou-zpátky se vrátil málokdo.

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 05.01.2021, 20:36

che, tunis bejval pohodová zemně, naprosto neškodná. Za mejch časů. Parádní zmrzliny a nepřekonatelnej dort "vašram" v jediný cukrárně ve mněstě ve kerym bylo pusinkový těsto, zmrzlina a kandovaný ovoce. A briky s vejcema a sardinkama. A na stromech rostli výborný myšpule. No a konečně dva mý nejvoblíbenější serijály v italskej televizi - Space 1999 a Mazinga Z :-D Abych si neskazil ty nostalgický fspomínky usem tam nigdy pak nejel. Neska je to asi peklo jak egypt...

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Út 05.01.2021, 22:39

teda hafeste..tyhle dovolenkový zážitky bych ani zažít nechtěl )))
asi mate s pani rádi adrenalin ))

hafest
Diskuzní Guru

Příspěvek od hafest » Stř 06.01.2021, 20:53

No právě, že my adrenalin nemusíme. Když my chceme občas vidět i věci mimo mainstream. Ten tunis býval opravdu velmi bezpečný, tedy do doby, než přišlo to arabské jaro.

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Stř 06.01.2021, 21:46

jojo, teť do afriky jedině f saladinu :-D

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Odpovědět