EUROTRIAL 2008 - NORSKO

Oficiální fórum českého národního týmu OFF ROAD TRIAL - Eurotrial

Marty
Legenda fóra
Témata: 49
Místo/Bydliště: Mnichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: EUROTRIAL 2008 - NORSKO

Příspěvekod Marty » Čt 07.08.2008, 14:32

ech těžko to nějak shrnout, rozhodčí byli orpavdu prapodivní, nadržování některým severským posádkám bylo zcela evidentní, bohužel. Zajímavé bylo že pokud chtěli tak vychytávali i centimetrové podjetí mlíka apod. Já jelikož jsem byl pouze jako divák jsem si taky všimnul zcela odlišného pojetí stavby trialů, a to hlavně pro nižší kategorie. To že si postavily trialy na svoje auta je snad jasný na americkejch pirate jsem našel fotku princezen (zůčastnění vědí o které auto se jednalo) přímo v jedné z branek na letošním et závodišti. Jinak brána byla postavená na stejném místě jako teď takže asi tak...

Dušan
Věčnej rejpal
Témata: 132
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dušan » Čt 07.08.2008, 20:45

Já napíšu dva postřehy. V neděli sem zjistil jak to bylo z časem. Rozhodčí se decky zeptal ready a na nic nečekal a zmáčknul čas, takže když si nebyl připravenej tvoje smůla. A bodování - koukal sem jak jel fin s range roverem a před cílem podjel mlíko, přetrh ho, porazil cílovou branku a tyčku mlíka a koukal sem rozhodčímu přes rameno a byl sem zvědavej co napíše a on vklidu napsal 25 za poraženou tyčku a dal mu to podepsat. Já osobně si nestěžuju ikdyž sy myslím že nám taky jedno couvnutí do svý branky pískly neprávem, ale bohužel podle mitfáry sme byly ještě v brance a podle rozhodčího už ne, ale stejně to byla dobrá škola a poučení pro příště.

Miluška
Diskuzní Guru
Témata: 0
Místo/Bydliště: Stráž pod Ralskem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miluška » Čt 07.08.2008, 21:01

Ještě něco chci dodat.
Jestli?? bude eurotrial někdy v Čechách a já s Míšou budeme dělat rozhodčí, tak to budeme hodnotit tak jak hodnotíme tady.
Nikomu nic neprominem, to bude bohatě stačit, protože až postavěj trialy Monty+Boban, tak to bude mezec. :) Co myslíte. :?:

Romik
Ten co nesnáší komunisty
Témata: 21
Auto: Nissan Patrol Y 61, Audi A6
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Romik » Čt 07.08.2008, 21:56

............proč , když slyším slovo euro v jakékoliv podobě ,se mi otevírá nůž v kapse ? Euro pro mě znamená , že větší a starší ( státy ) si dělají s fickama co chtějí...........Nějak se bojím toho , že kdybychom chtěli " pískat " pro nás , tak Nám to neprojde......a to prosím , co sleduji eurotrialy ( jen u NETu ) , tak v každé zemi vidím práci pro ty své...........
STK na M1, N1, O1 a O2 , T a OT, dovozy a hlavně OFFY ............

Marty
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » Čt 07.08.2008, 22:53

zase si myslím že bysme měli bejt v realitě, nevěřím tomu že pokud by se jel eurotrial u nás že bysmě měli zajištění místa na bedně tím že se snad naše trialy jsou těžší a že jsme na ně zvyklí. Myslím že naše trialy jsou ve výsledku lehčí, nebo řekněme méně náročnější na jezdce než to co bylo postavený v norsku. Ale možná mně někdo z jezdců opraví.

Dušan
Věčnej rejpal
Témata: 132
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dušan » Čt 07.08.2008, 22:57

Nikdo netvrdí že pokud by se to jelo u nás tak máme zajištěnou bednu. Náročnost bych řek (tedy za kat. O) že byla stejná, ale na terénu na kterej nejsme zvyklí a to byl podle mě ten problém.

OGY
Diskuzní Guru
Témata: 9
Auto: H2
Místo/Bydliště: Zlín - střed Evropy a světa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OGY » Pá 08.08.2008, 8:24

Romik napsal:............proč , když slyším slovo euro v jakékoliv podobě ,se mi otevírá nůž v kapse ? Euro pro mě znamená , že větší a starší ( státy ) si dělají s fickama co chtějí...........Nějak se bojím toho , že kdybychom chtěli " pískat " pro nás , tak Nám to neprojde......a to prosím , co sleduji eurotrialy ( jen u NETu ) , tak v každé zemi vidím práci pro ty své...........

Hele, tak si zacpi uši a nebude se ti nic otevírat. A jestli tě slovo euro dovádí k šílenství, tak se třeba odstěhuj do Afriky, Tam budeš mít klid.

Jinak ale samožřejmě, budeme-li pořádat Eurotrial, nemáme zajištěnou žádnou bednu. Můžeme ale například připouštět vozidla do jednotlivých kategorií tak, jak se má, tak třeba Tommy Savevika bych dal do prototypů bez mrknutí oka. To auto s Jeepem nemá nic společného a "člun" Pala Blesvika taktéž.

Taky, jak pravil Dušan, jsme zvyklí na jiný terén a to by mohlo někdy pomoct a navíc Bobano-Montyho trialy všichni známe.
Nejdříve je PROTO, pak dlouho nic a pak zase PROTO ...

http://www.ataxtech.cz
http://www.offroadtrial4x4.cz

Tonda Kofola
Staroffrouďák
Témata: 64
Místo/Bydliště: KRNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tonda Kofola » Út 12.08.2008, 19:35

Příspěvek se týká jedné posádky z Krnova: Tak jsem si přečetl dnešní Krnovský Region a vypadá to, že se na bednu dostanete asi až tak za tři roky, (soudím z toho jak Petr popisuje přejímku i samotný závod) kdy bude zapomenut úspěch z Finska. Také jsem počítal s lepším umístěním. Ale jak znám Petra tak nejen jeho cíl je nám všem jasný. Třeba to vyjde i dříve než za ty tři roky. Držím vám všem palce.

Autor tématu
mára
Diskuzní Guru
Témata: 58
Místo/Bydliště: Šestajovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mára » Út 26.08.2008, 11:05

Eurotrial (Mistrovství E....y - pro Romika) u nás bude v roce 2011. To je již jasné obdržel jsem oficiální pověření od Eurotrial Committee a může to překazit pouze nulová možnost nalézt prostor - což nepředpokládám. To co napsala Miluška ("Jestli?? bude eurotrial někdy v Čechách a já s Míšou budeme dělat rozhodčí, tak to budeme hodnotit tak jak hodnotíme tady.Nikomu nic neprominem, to bude bohatě stačit, protože až postavěj trialy Monty+Boban, tak to bude mezec."), to považuji za naprosto dokonalé vyjádření jediného správného postoje ke všem stížnostem na rozhodčí v Norsku.
Mimochodem, na úvodní schůzce vedení týmů s pořadateli se Janne předem omluvila za některé možné chyby rozhodčích, neboť měli kritický nedostatek spolupracovníků a museli vzít i lidi, kteří to asi chápali všelijak. Proto taky všechny stížnosti na bodování řešili a mnohokrát ve prospěch závodníků.
To Marty: Je jasné, že mnoho branek bylo ve stejných "dírách", jako již mnoho závodů předtím a proto si nesmírně vážíme našeho pátého místa, když se před námi usalašili pouze Skandinávci, kteří to mají sakra dobře najeté :-))
To Marty: Máš naprostou pravdu ohledně obtížnosti trialů. Některé naše sekce jsou těžší, některé zase lehčí, ale celkově bylo Norsko, hlavně v neděli, dost obtížné a určitě to nebyla brnkačka, jak to před sobotou vypadalo. Naše trialy jsou podle mne více o strachu (alespoň já ho často mám), protože nemáme takové terény, které samy o sobě dají zabrat, musejí kluci stavět branky tak, že mnohokrát hrozí dlouhé válení se. V Norsku byl prostě občas problém dostat se od jedné branky k druhé a to proto, že skála nechtěla.
Ale závěrem stejně musím napsat, že ti, co se umístili na bedně jezdí skvěle (teď mám na mysli kategorie M, PM a P - ostatní jsem neviděl).

Marty
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » Út 26.08.2008, 11:44

máro co se týče obtížnosti sekcí, neřeším ani tak nějaké dlouhé válení tak to prostě je, ale zkuste se trošku oprostit od P, PM a Mek, a zamyslet se nad našema nejobsazenějšíma třídama tj. O a S.

Proč jsme ani v jedný nebyli schopný na ET dosáhnout lepšího umístění?

Je potřeba se zamyslet nad faktem proč třeba u nás Dušan může zajet v Skách na bednu s očkovým autem který má navíc jenom přední špéru? Tímto se naprosto nechci obouvat do dušana nebo jeho řidičských schopností, spíš beru ten fakt že se to může stát. A pro další příklad není třeba chodit nikam daleko, viz moje třetí místo z bratronic z Sek, kdy jsme jeli s očkovým autem, bez přední špéry.

Není tady něco špatně? Asi je protože v norsku by se v Skách s očkovým autem dojelo tak maximálně do první brány nezávisle na kvalitách řidiče.

Protože v našich trialech se víceméně dá jezdit s plackou na kterou obuju jenom teréní gumy a mám hotovo. V trialech víceméně rozhodujou pouze náklony kde se buďto někdo zvrhne nebo ne. Nikde nejsou velký teréní nerovnosti který by bylo potřeba překonávat a nebo hluboký bahno, zlomy apodobně .... To všechno pak samozřejmně směřuje k tomu že lidi maj auta jaký maji a jsou zvyklý na určitej typ terénu a z toho pak plyne naše konkurenceschopnost v evropě.

možná tímhle příspěvkem někoho naseru ale třeba to aspoň dá věci do pohybu ,,, nevim

Autor tématu
mára
Diskuzní Guru
Témata: 58
Místo/Bydliště: Šestajovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mára » Út 26.08.2008, 12:56

To Marty: Zase s tebou musím souhlasit, je to prostě tak, že když je terén podobný našemu (viz San Marino) je naše (Česká) šance mnohem větší - viz Klasna, Sedláček a první den i já :oops: To ale zase píšu o M, PM a P. V kategoriích O a S to stejně nebyla žádná sláva - tak nevím jestli je to menší trénovaností, lehčími trialy nebo snad nemotivující konkurencí :ramena: - a pokud to není nic z toho, nezbývá, než přiznat, že jsou prostě lepšími jezdci :kolo:

Vrátit se na “Eurotrial”