Terrano II 2.7TDI rozjezd - prosim o radu

Patrolisiti a Teránysti jistě tvořej velkou skupinu...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček
Témata: 1
Auto: Nissan Terrano 2.7TDI 97

Terrano II 2.7TDI rozjezd - prosim o radu

Příspěvekod ŠumavákVena » Stř 23.03.2016, 19:32

Dobrý den,
asi měsíc vlastnim terrano 2.7TDI 92kw, v celkem slušnym stavu, zatím se spolu seznamujem a jsem naprosto spokojenej až na jednu výhradu a to rozjíždění bez plynu jen přes spojku a následná jízda na volnoběh. Rozjet se bez přidání plynu se nedá ani na rovině, otáčky klesají skoro do chcípnutí auto se šíleně rozklepe a musim krapet přidat a když chci jet na volnoběh tak mám pocit že to každou chvilku chcípne a taky musim lehce přidávat. Myslel jsem že nafťáky s timhle problém nemají - proto se ptám zda vám to terrano dělá taky, abych se nesnažil opravit něco nepravitelného. Při běžné jízdě mě to nevadí, ale při jízdě v terénu nebo při rozjezdu v kopci bez použití ruční brzdy mě to celkem limituje. Fórum jsem se snažil prohledat, ale bez výsledku. Děkuji za všechny odpovědi
Naposledy upravil(a) ŠumavákVena dne Stř 23.03.2016, 19:57, celkem upraveno 1 x.

kaboo
Věčnej rejpal
Témata: 9
Auto: Terrano 2 2,7 Tdi
Místo/Bydliště: Kolín

Re: Terrano II 2.7TDI rozjezd - prosim o radu

Příspěvekod kaboo » Stř 23.03.2016, 19:39

Mě to nedělá. zkus vyčistit klasický místa v palivovým systému. na volnoběh mi rozběhne i na dvojku a i na tu dvojku jede bez plynu.zkontroluj i jestli třeba auto nepřibržďuje,kardany namazaný a v pořádku,atp.
Nissan Terrano II 2.7 TDi
"Často sa s jednou guľou trápi aj dvaja hovniváli."

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček

Příspěvekod ŠumavákVena » Stř 23.03.2016, 20:14

Děkuji, na dvojku bych neměl šanci, trochu se to zlepší na redukci, což je ale celkem jasný. Zatím jsem vyměnil všechny oleje, vzduchovej, palivovej a olejovej filtr a chtěl jsem vyčistit to sítko nafty u čerpadla, ale někdo ho předemnou vyndal a není tam. Stejně tak i ty klapky v sání mám vykuchaný a EGR vyřazený. Intercooler je krásně čistej. To přibržďování o víkendu zkusim. Ale moc tomu nevěřím, páč i v mírnym kopci se auto bez problému samovolně rozjede. Co bych mohl ještě vyčistit v palivovým systému? Jsou ještě nějaký filtry v nádrži?

kaboo
Věčnej rejpal

Příspěvekod kaboo » Stř 23.03.2016, 20:45

tak to je divný.to bude asi šotek jinde.popravdě nevím ani kde hledat dál.volnobh nastavit u tohodle čerpadla doma nelze.Poradí někdo další :) volnoběh se má pohybovat okolo této hodnoty:

Obrázek

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček

Příspěvekod ŠumavákVena » Stř 23.03.2016, 22:39

Aha, tak už asi vím kde bude ten šotek. Já mám volnoběh trochu vyšší, cca 800 - 900, když ho snížím také takhle tak se auto rozvibruje a nedá se v něm vydržet, nechal jsem ho tedy vyšší a když se chci rozjet tak poklesnou otáčky auto se zase rozvibruje a já mám (pouze) pocit že chcípá a to samé při jízdě. Tudíž to vypadá na silentbloky motoru... Na kolik vám přibližně poklesnou otáčky při rozjezdu jen přes spojku, když beru že první čárka na otáčkoměru je 500...volnoběh se dá nastavit dorazem na plynovym pedálu. Takovej ten červíček s kontra matkou v horní části pedálu. Podle příručky se starší čerpadlo nastavuje také dorazem, ovšem přímo na čerpadle

kaboo
Věčnej rejpal

Příspěvekod kaboo » Stř 23.03.2016, 23:21

většinou je blbej silent převodovky,ale taky se trha ten motorovej u spolujezdce.jinak terána duněj na volnoběh šecky :D jako sviňa... spadne mi to kousekna nad těch 500,povedlo se mi i mnohem míň a nechcíplo to, bylo to jak stabilák :)

Dava
Věčnej rejpal
Témata: 2
Auto: jak jde čas-UaZ 469, jedna IFA W50,několik GR Y60,Nissan Double cab 2,5 D,Miši L200, LR Disco II
Místo/Bydliště: okres UO
Věk: 45

Příspěvekod Dava » Čt 24.03.2016, 23:57

Prd, myslím že je potřeba pohnout předvstřikem. Někdo to úmyslně nebo neúmyslně nastavil aby mělo výkon ve vysokých otáčkách nejspíš. Dělá se to u starých motorů na tahání vleků po silnici na dálky. Zvětšením předvstřiku to vyřešíš, ale ztratíš trochu nahoře, chce to označit ryskou a po kouskách zkoušet.
No road?No problem...
Aktual: Disco Td5 serioffka

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček

Příspěvekod ŠumavákVena » Pá 25.03.2016, 15:48

Ten předvstřik by tomu napovídal, páč stačí při rozjezdu jen polechtat plynový pedál a je vše OK. Dnes jsem to zkoušel a bez plynu se rozjedu pouze na rovince na asfaltu a otáčky klesají dost pod 500, nechápu co ten motor drží v chodu. Prostuduju příručku jak se šteluje předvstřik a uvidim, každopádně děkuji za rady

kaboo
Věčnej rejpal

Příspěvekod kaboo » Út 29.03.2016, 15:30

Pak poreferuj,ať vědí i ostatní ;-)

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček

Příspěvekod ŠumavákVena » Út 29.03.2016, 17:22

Docela sem se pral s tim předvstřikem, nikdy jsem ho na ničem neseřizoval tak jsem nejdřív studoval, no je to vlastně jako předstih u benzíňáku a to už jsem byl doma, jen ten přístup k tomu čerpadlu, to je past vedle pasti:) laboroval jsem s tim dva dny, trochu se to zlepšilo ale ne markantně....štěstí mi ale přálo, včera večer jsem to byl projet, vrátil se do garáže a chtěl jsem si auto ještě trochu popostrčit na jámě (ručně), jenže to nešlo tak lehce, šel jsem tedy po zadních brzdách a došel jsem k zátěžovýmu regulátoru (ani jsem nevěděl že něco takovýho terrano má). Mám totiž v háji silentbloky na zadní nápravě a celá náprava se při záběru pohne no a pomocí toho regulátoru se přibrzdila, jenže právě jen při záběru, když jsem měl auto vyheverovaný, tak se kola otáčela normálně. Sundal jsem z něj pružinu a je po problému :D Teď ještě rozeberu bubny zkouknu pakny, všechno vyčistim a bude to gut, docela se stydim že to byla taková blbost a dala mi takhle zabrat. Ale aspoň sem se přiučil, chtěl bych vám moc poděkovat za rady a ještě se zeptat, jestli kontrolují na STK funkčnost toho regulátoru? Že bych ho vyhodil úplně, přijde mi celkem zbytečný, neplánuju vozit v autě plnej kufr uhlí.

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček

Příspěvekod ŠumavákVena » Út 29.03.2016, 17:32

Ještě k tomu předvstřiku, kam mám natáčet čerpadlo abych ho zvětšil? Podle příručky mám natočit horní stranu čerpadla směrem k motoru pro zvětšení, ale když si promítnu jak se otáčí ozubený kolo čerpadla tak by to mělo být opačně ne. Opravte mě prosím jestli se mýlim. Ale u benzinu zvyšuju předstih natáčením rozdělovače protisměru otáčení pastorku nebo třeba u simála natáčením celé základní desky také protisměru otáčení motoru. Jak je to tedy u dieselu, konkrétně u terrana. Děkuji

TERRANOSERVIS
Legenda fóra
Témata: 25
Místo/Bydliště: ParkingCentrum MILOVICE
Věk: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TERRANOSERVIS » Út 29.03.2016, 19:06

Člověk se porád učí... Já myslel že zátěžák funguje jen při brzdění a ne při stání v garáži...
Jinak čerpadlo se seřizuje hodinkama na cca 0,36mm (+-2), jestli si to dobře pamatuju z hlavy. Odpojený vstřik trubky a vyndaná vývěva atd....
TERRANOSERVIS 775 906000 775906000@SEZNAM.CZ

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček

Příspěvekod ŠumavákVena » Út 29.03.2016, 20:19

Zátěžák by měl při větším zatížení zajistit, aby došlo dřív k brzdnému účinku ne. Tady šlo o to že se mi hejbe v silentblokách celá náprava takže se přitahoval i ten zátěžák, jak jsem vjel do garáže tak asi zůstal přitaženej a nešlo mi s autem drbnout, tak třikrát sem s autem zacloumal a rozjelo se. Před tím mi ale šlo zvolna roztlačit ihned. Toť vše. Je to prostě 20 let starý a má nejspíš 220000 natočeno, takže beru že něco nefunguje jak má.

TERRANOSERVIS
Legenda fóra
Témata: 25
Místo/Bydliště: ParkingCentrum MILOVICE
Věk: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TERRANOSERVIS » Út 29.03.2016, 20:34

Jak ti může přibrždovat zátěžák, když nestojíš na brzdě ??? Ten má jen přerozdělovat tlak při brždění...
TERRANOSERVIS 775 906000 775906000@SEZNAM.CZ

Autor tématu
ŠumavákVena
nováček

Příspěvekod ŠumavákVena » Út 29.03.2016, 21:04

Nevím nebudu se s váma hádat děláte to už nějakou dobu tak víte o co jde, já o tom vím zatim prd. Mám ale hotovo, sundal sem z něj pružinu a mám po problému. Nový silentbloky bych měl mít na cestě, až je přelisuju vrátím pružinu a uvidim jestli se to zlepší. Každopádně se bez něj nějakou dobu obejdu nebo už jsem snad jednou nohou v hrobě??

Vrátit se na “Nissan”